Monthly Archives: Жовтень 2018

Свято врожаю “Осіннє рагу”

By   Жовтень 26, 2018

От і жовтень стоїть на порозі,
Розфарбовує гарно ліси.
Щедра осінь давно у дорозі —
І добра принесла, і краси…

І красою нам очі милує,
Тішать серце рясні кольори…
І врожаєм хорошим дивує,
Усміхається сонцем згори.

p1250882p1250887

p1250881

By   Жовтень 26, 2018
06fbd9dfadd054c0db4c7cfc6e44557e
Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська – з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція – з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 – го року, Львівсько-Сандомирська – з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося, за даними проекту DilovaMova.com, і в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

Що таке булінг?

By   Жовтень 25, 2018

images-1

Як відомо, що булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – це форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи тощо. Одним із різновидів булінгу є шкільний.  Існують певні ознаки за якими можна розпізнати булінг:
  • когось затискають в кутку приміщення ;
  • коли дорослий підходить до групки дітей вони, замовкають, розбігаються, різко змінюють діяльність ( можуть обійняти «жертву», начебто все в порядку);
  • один з учнів не обирається іншими ( в ізоляції);
  • весь клас сміється над одним і тим же учнем;
  • прізвиська дуже образливі;
  • по обличчю одного з учнів: блідий, червоний (у плямах ), в сльозах, наляканий, ознаки насильства на тілі;
  • молодші школярі бояться зайти в туалет;
  • школярі після уроків не розходяться, когось чекають біля школи .
Наслідки булінгу є досить серйозними: ізоляції чи погіршення успішності у навчанні і, навіть, суїцид. Присутні на виховній годині вчителі спільними зусиллями  намагалися переконати дітей про те, щоби ті у подальшому шкільному житті не були ініціаторами агресивної та неправомірної поведінки по відношенню до інших учнів школи. При перегляді презентації про булінг було подані цитати відомих людей, у яких дітям було запропоновано альтернативну до булінгу поведінку у щкільних відносинах: доброзичливу, співчутливу, милосердну.  Зокрема, цитата української письменниці Ліни Костенко дуже гарно охарактеризовує бажану поведінку дітей у школі: «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом.»

images-2

Вітаємо з Днем працівника освіти

By   Жовтень 7, 2018

Щорічно в першу неділю жовтня в більш ніж 100 країнах світу відмічається одне з  найпотрібніших свят – день вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства.  

 

p1250830 

 День учителя… Хвилюючий день.Цього року цей день пройшов на «ура!». Зранку звучали пісні про вчителів, і тому кожен   заходив до школи з ніжною усмішкою на обличчі. В фойє школи була виставка плакатів «Зі святом вас, любі Вчителі!!!».

Учні  школи підготували святковий концерт на честь вчителів, де висловлювали свою щиру подяку за любов, розуміння, за те, що допомагають стати на вірний шлях. 

p1250791

p1250769

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Школярі  вітають своїх улюблених вчителів, дарують їм квіти. Проте найголовніший подарунок у цейдень – це вираз подяки та безмірної поваги до такої нелегкої, але так потрібної вчительської праці.Також привітати працівників Бобрицького НВО приїхали почесні гості, а саме голова Векилодимерської селищної ради Бочкарьов Анатолій Борисович, Кадирова Алла Тофіківна та староста села- Микола Григорович Литвин, які щиро привітали вчителів зі святом.p1250785

 

Тиждень “Вчимося доброти” у 2 класі

By   Жовтень 6, 2018

Протягом 1-5 жовтня у 2 класі проходив тематичний тиждень “Вчимося доброти”. Другокласники разом з класним керівником Ганжею І.В. з’ясовували значення слова “доброта” й сутність цього поняття, познайомилися з творами В.О.Сухомлинського і разом створили лепбук про творчу спадщину педагога, тлумачили зміст прислів’їв про добро і добрих людей, поповнили поличку буккроссингу новими книгами. А ще у Всесвітній день тварин взяли участь у наймасштабнішому в Україні уроці добра й гуманності, який організатори – благодійний фонд “Щаслива лапа” та зоозахисна ініціатива “UAnimals” – планують  зафіксувати за допомогою Національного реєстру рекордів України. Долучилися діти й до акції “5 картоплин”. Залишилося підбити підсумки тижня й завершити роботу над асоціативним кущем “Що таке доброта?”, де діти висловлювали свої думки, img_20181004_091551 міркування про доброту, стосунки між людьми  тощо.

 

 

Урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин

By   Жовтень 4, 2018

4 жовтня в школах України пройшов Всеукраїнський урок доброти.До нього й залучилося Бобрицьке НВО. У 1-4 класах, на чолі з класними керівниками,  на першому уроці пройшли наймасовіші години доброти. Важливим напрямком у використанні  і охороні об’єктів тваринного світу є здійснення та користування  відповідно до загальних принципів гуманності, що не допускають варварське, болісне і жорстоке поводження з тваринами.

p1250744p1250747Базовим Законом в Україні, що визначає принципи гуманного поводження з тваринами, є прийнятий у 2006 р. Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно даного законодавчого акту, гуманним ставленням до тварин називаються «дії, які відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають добре ставлення до тварин, сприяння їхньому благу, покращення якості життя тощо». Цей Закон спрямований не тільки на заборону або обмеження низки жорстоких дій людини щодо тварин (їх отруєння, побиття, нацьковування один на одного, видобуток малюків тощо), але і в ст. 6 Закону «Виховання гуманного ставлення до тварин» зазначено про необхідність введення у всіх середніх і вищих навчальних закладах курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до тварин. Стаття 5 цього Закону забороняє пропаганду жорстокості до тварин і також пропаганду полювання в системі дошкільної, середньої, професійно-технічної та вищої освітиp1250748

p1250751