День села Бобрик

22 вересня відбулося потрійня свято для жителів  села Бобрик.

Відмічалось 408 річчя з дня заснування села, 75 річчя з дня визволення села від фашистських загарбників, а також храм ( місцеве свято на вшанування святого, на пошану якого названо місцеву церкву).

Село Бобрик є одним з найстаріших сіл Броварського району ( Великодимерьської об’єднаної територіальної громади). Було засновано за польськими джерелами близько 1610 року. Тут жили люди, які займалися бобровим промислом. До 1663 року це було типове козацьке військове поселення з 90% козацьким населенням, згодом селянські двори в ньому почали надавати у рангові володіння козацьким старшинам. За місцевими переказом, першими поселенцями села були цигани Одбиухи (згодом стало родовим прізвищем Обіух). Наступними поселенцями були мисливці Сидоренки, а третіми поселенцями були козаки Лукашенки. Походження назви села пов’язана з великою кількістю бобрів та існуючого колись на селі бобрового промислу. Ще одна версія пов’язана з назвою річки Бобрик, що існувала в минулому і впадала в Трубайло. На фронтах Німецько-радянської війни воювало понад 500 жителів села, 231 із них загинув, 147 було удостоєно урядових нагород. Під час відступу, німці спалили село, з 559 хат уціліло лише 39.

На святі виступали такі колективи: ансамбль «Чарівниці» ( учениці 9-11 класів), ансамбль «Дзвіночок» ( учениці 5-6 класів ). Дитячий фольклорний колектив « Промінь»p1250716p1250673p1250692p1250696