Що таке булінг?

images-1

Як відомо, що булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – це форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи тощо. Одним із різновидів булінгу є шкільний.  Існують певні ознаки за якими можна розпізнати булінг:
  • когось затискають в кутку приміщення ;
  • коли дорослий підходить до групки дітей вони, замовкають, розбігаються, різко змінюють діяльність ( можуть обійняти «жертву», начебто все в порядку);
  • один з учнів не обирається іншими ( в ізоляції);
  • весь клас сміється над одним і тим же учнем;
  • прізвиська дуже образливі;
  • по обличчю одного з учнів: блідий, червоний (у плямах ), в сльозах, наляканий, ознаки насильства на тілі;
  • молодші школярі бояться зайти в туалет;
  • школярі після уроків не розходяться, когось чекають біля школи .
Наслідки булінгу є досить серйозними: ізоляції чи погіршення успішності у навчанні і, навіть, суїцид. Присутні на виховній годині вчителі спільними зусиллями  намагалися переконати дітей про те, щоби ті у подальшому шкільному житті не були ініціаторами агресивної та неправомірної поведінки по відношенню до інших учнів школи. При перегляді презентації про булінг було подані цитати відомих людей, у яких дітям було запропоновано альтернативну до булінгу поведінку у щкільних відносинах: доброзичливу, співчутливу, милосердну.  Зокрема, цитата української письменниці Ліни Костенко дуже гарно охарактеризовує бажану поведінку дітей у школі: «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом.»

images-2